RODZAJE SHUTTERS

 

Jeśli nie jesteś pewien, jakie Shuttersy wybrać, pomyśl o wnętrzu w jakim mają dekorować Twoje okno.  

Chcesz więcej prywatności?   Większej kontroli wpadającego do wewnątrz pomieszczenia światła?

Może izolacji od zewnątrz, ograniczenia wpadającego chłodu lub hałasu?     

Lub kombinacja wszystkich trzech?   

Niezależnie od priorytetów, pomożemy Ci znaleźć styl Shuttersów właśnie dla Ciebie.

 • styl caffe

  Cafe shutters przeznaczone są na pokrycie tylko dolnej części okna. Jest to doskonały wybór, jeśli chcesz zapobiec ciekawości gapiów, lubiących zaglądać do cudzych domów.W górnej części możesz zawiesić firanę, roletkę itp. Możesz dekorować jak tylko chcesz. Natomiast dolna część to Shutter a'la cafe.

  CIEKAWOSTKA! Jeśli masz zamiar utrzymywać lamelki zamknięte przez większość czasu lub nachylone pod bardzo niewielkim kątem, proponujemy wybrać szersze lamele z ukrytym systemem, czyli mechanizmem sterowania ukrytym w słupku bocznym. Natomiast jeśli jesteś zwolennikiem klasycznego Shutters, proponujemy standardową szerokość lameli z listwą regulacyjną na środku. Panel bardziej otwarty stworzy przestronny wygląd Twojego wnętrza.

 • dachowe

  Jeśli nie masz pomysłu jak zaciemnić okno dachowe, to być może właśnie my podsuniemy Ci pomysł na jego aranżację. Shutter na oknie dachowym wygląda niezwykle elegancko i nowocześnie. Jeśli zależy Ci na większym zaciemnieniu, proponujemy szersze lamele z ukrytym systemem.

  Na podstronie Ciekawostki, możesz zobaczyć jak wygląda zamykanie takiego typu Shutters, przyjrzyj się mini klamce oraz zobacz czym jest ukryty system.

 • standardowe dzielone 

  To nic innego jak okiennice na dwóch poziomach, jedna na drugiej. Pomysł na taki typ Shutters powstał po to, by rozdzielić dolną partię okna od górnej. Są doskonałym wyborem, jeśli chodzi o prywatność i maksymalną ilość światła w pomieszczeniu.

  Załóżmy na przykład, że masz okno do salonu lub sypialni z widokiem na ruchliwą ulicę. Dzięki dwóm poziomom okiennic, możesz  niższą kondygnację zamknąć lub nachylić, dając sobie prywatność i anonimowość, natomiast górne panele możesz zupełnie otworzyć wpuszczając maksymalnie światło do pomieszczenia. Baw się światłem dowolnie!

 • standardowe klasyczne
   
  Okno "ubrane" w shutter na pełnej wysokości to klasyka. To najczęściej wybierany przez klientów rodzaj okiennic. Są to panele otwierane na całej wysokości. Takich paneli można mieć kilka, szersze lub węższe, wedle uznania. 
   
  Pełne, standardowe okiennice można zupełnie otworzyć, czyli panele wyłożyć na ścianę, co da nam maksymalną ilość światła i przy tym niezwykle elegancko wygląda.Jeśli nie zamierzamy otwierać paneli często, możemy rozważyć mniejszą ich ilość, panele mogą być za to szersze. Dzięki temu więcej światła wpadnie do momieszczenia.
   
  CIEKAWOSTKA im większa ilość paneli, tym mniej światła. Pamiętajcie, węższe panele zabierają więcej światła. Czasami warto rozważyć, czy nie lepiej zastosować szersze panele. Przy wysokich panelach na wysokości mniej więcej1/3 dajemy listwę wzmacniającą, dzięki temu dolną i górną częścią lameli sterujemy osobno. Dolną możemy np. zamknąć, górną natomiast zostawić otwartą. 
 • niestandardowe

  To wszelkiego rodzaju nietypowe kształty okna np. łuki, koła, trójkąty, okna narożne, trapezowe, bawole oka itp. Bardzo często spotykamy się z zapytaniami o zabudową właśnie niestandardowych okien. Shutters na takich oknach wygląda wyjątkowo ciekawie.

 • na szynie

  W sytuacji bardzo szerokich i wysokich powierzchni okiennych, zalecamy istalacje systemów szynowych. Zwiększają one stabilność i ułatwiają otwieranie i zamykanie paneli. Polecamy dwa rodzaje systemów: system szynowy składany - panele po złożeniu przesuwa się na szynach oraz system szynowy przesuwany  - shuttery przesuwa się za lub przed siebie, korzystając z zamontowanych szyn.

 • pozostałe

  czyli Shutter jako zabudowa wnęki i ścianka działowa  czy szafa . Spełniamy wszelkie życzenia klientów.
  zabudujemy wnęki, budujemy szafy, rozdzielamy także pomieszczenia. Shuttres jest bardzo uniwersalnym
  produktem i łatwo jest je zastosować  w ciekawych aranżacjach.

  Zajrzyjcie do naszej galerii by się o tym przekonać.